PALM ART AWARD 2017

 Nominees A-Z

To browse a competitors portfolio, click on the artists name!
A-K  
ABZHANOVA, ANARA KZ
AFSHAR, TAHA UK
AGARWAL, SHEETAL S HK
AIZUSS MIGDAL, RUTH US
ALBEI-WIGGER, NICOLETA DE
ALLETTER, KIRSTEN DE
ALMA, TIAGO MARIA DE
AMHERD, HANS-PETER ES
AMORT, ANTON AT
ANIN, NINO DE
ANNOVAZZI, CATERINA FR
ARACELI, CLAUDIA UK
AUMÜLLER, CHRISTIAN AT
AZINOVIC, DAVORKA DE
BAENZIGER, ASTRID CH
BAIN, HISKE TAS AU
BAREIN, DHIRA DE
BARISCH-WILD, VERENA DE
BAST, KLAUS DE
BATTLEY, SIEGLINDE AU
BAUERNFEIND, JULIA AT
BAYER-ROSSI, THEA DE
BECKER, PATRICK DE
BELANA, MURIEL - S. RICHTER DE
BELLINI, MARISA IT
BENDNER, MONIKA DE
BENINI, DIVA BE
BENKWITZ, DORIS KATHARINA FI
BENNETT, JENNY NZ
BERKI, ERA NL
BIHLER, CARMEN DE
BINDER, MONIKA AT
BIRKHEUER, CLAUDIA DE
BIRNSTINGL, MICHAEL AT
BITTERMANN, INGRID AT
BLACKBURN, R. GEOFFREY US
BLANK, JÜRGEN DE
BLASKO, SABINE DE
BLODORN, SABINE AU
BOOS, THOMAS DE
BORGMANN, BRITTA DE
BOROWICZ, MAJA PL
BORST, DIETER ES
BOSS, GRIT DE
BOUSQUET, ELIORA FR
BRAENDLE, DAGMAR AE
BRANDIS, MARIA ISABEL DE
BRÄUNCHE, MICHAELA DE
BRENNAN, WILLIAM FRANCIS DE
BRICKMANNE, VIVIANE ES
BRUSS, SONJA DE
BRUYNZEEL, NIEK NL
BÜHRMANN, ELKE DE
BURDEN, ALAN ES
BURKELZ, ILSE AT
BÜSCHLER, ELISABETH DE
BUSCHMANN, KURT DE
CHEVAL, MICHAEL US
CLARK, KEN NZ
COATU, DIANA RO
CORDES, RUTH EE DE
CUCHILLA, ALEX SV
DE VRIES, BERT NL
DELLMANN, KLAUS CH
DEMERS, SYLVAIN CA
DERINGER, HEIDRUN AT
DEUSCHLE, BIRGIT, BIGUI ARTE BRAZIL DE
DI MARIA, DONNELLI J. US
DOLEJS, IVANA CZ
DOMENIG, GABI AT
DOMINGUES, SÓNIA PT
DONNER, FRANZ AT
DORSCH, GUDRUN DE
DOWELL, JILL US
DUNBAR, ANN FR
DUPLAT, FEMKE NL
ECHE, LUDOVIC FR
ECKERT, RENATE DE
EDIN, ANGELIKA DE
EGGER, MANFRED AT
EISENBOCK, ROSWITHA AT
ELSER, ARTHUR J. DE
ERNST, ELISABETH AT
ETTER, STEFANIE DE
EVERS, ARMIN DE
FABECK, ANNE DE
FARAKLOU, TITIKA GR
FEDERSPIEL, SILVIA CH
FEDOROVA, ANASTASIIA UA
FEIERABEND-PEREDNEWA, LJUDMILA DE
FEYERABEND, PAVEL DE
FINK, ANNETTE DE
FLATEN, CECILIA CL
FLIRI-LÖFFLER, SABINE AT
FLORJANCIC, PAVEL SI
FOX, SUZAN US
FRIESS, MICHEL DE
FRIMA, JOKE NL
FROSTL, EVELYNE AT
GARDING SCHUBERT, BEA DE
GASPARRI, MARCO NL
GERGI, MILAN AT
GERSTL, MICHAEL DE
GIER, DIANA DE
GOETZ, URSI CH
GOULDING, FIONA NZ
GRÄF, EDITH DE
GRAPE, KLAUS DE
GRAVENDER, IRENE DE
GRYCJA DE
GSTEU, CORONA AT
GUERTLER, DIETRICH DE
GUTSCHE, SANDRA DE
HAAG, CHRISTEL DE
HÄNNI, IRÈNE CH
HAESER, CLAUS DE
HAGA, ULLA FI
HAGE, ANDREJKA DE
HAGEA, VICTOR DE
HAMRIK, MARTINA DE
HANSUM, ANNEKE NL
HATTMANNSDORFER, HAIDE AT
HAUSCHKA, ALEXANDRA AT
HELLQVIST, KATE SE
HENISCH, SONJA AT
HEUBECK, USCHI DE
HOCHLEITNER, PATRICK AT
HÖCKENDORFF, SUSANNE DE
HODEL-ONSTEIN, ANNEKE AT
HOFFMANN, TANJA DE
HOPE, MARTINA DE
HOPFE, HELGA DE
HUANG, GRACE AU
HUBMANN-KNIELY, ELKE AT
HÜNNEKES, KARIN DE
HVOZDAROVA 'DARO, KATARINA AT
JACKIEWICZ, MIKOLAJ PL
JAEGGI, CLAUDIA CH
JAHN, KLAUS DE
JANSEN, GERD DE
JANSEN 'MAJA', MARION DE
JAUN, JANA CH
JENSCH, EVA-MARIA DE
JEPSEN, KERSTIN DE
KA, JOE DE
KAGER, MANFRED AT
KÄMMERER, ANNETTE DE
KASPER, ANDREA DE
KERGER, MARIANNE LU
KERR, SUSAN CY
KHANNA SOBTI, DEEPA SG
KIM, JUCHUL KR
KIRCHHOF, PETER K. DE
KIVANC, DUYGU TR
KLEKOCIUK, RICHARD AU
KLUG, YVONNE M. DE
KOBER-BUCHHOLZ, ANGELINA DE
KOEFLER, GABRIEL AT
KOHNEN-HEIJENRATH, FINY NL
KOPPELAARS, MARJOLIJN NL
KORELLA-WOLFF, MARTINA DE
KORTAN, FRANK DE
KOS, JOS NL
KRASS, JÜRGEN DE
KUPERMAN, EUGENE US
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

L-Z  
L., MONA AT
LAAKKONEN, SIRKKA FI
LARSEN, MICHELLE US
LASSA, LAURA DE
LEIDINGER, RALF DE
LEJEUNE, CHRISTINE AT
LENGAUER, ALF AT
LEONHARTD, MONIKA DE
LEVASSEUR, LISA J CA
LEVY, SIMONE CAROLE DE
LIEBENOW, PEGGY DE
LIU-SERTTI, HONG FI
LOEPER, MONIKA DE
LORCH, PETRA DE
LORENZO IGLESIAS, ROSA CH
LUALHATI, HARI ZA
LUGSTEINER, HARALD AT
MACCHIA, MICHELE IT
MACFADYEN, CORNELIA US
MADERTHANER, MICHAEL AT
MALO, FRANCE CA
MARKO, FRITZ AT
MARTIN, MAURO IT
MASSICOTTE, GUY-ANNE CA
MAURER, KARIN DE
MAY, SANDRA DE
MAYR, VOLKER DE
MERCADAL BORGHETTI, FELIPE CL
MERTENS, CLAUDIA DE
MESSELIER, VINCENT BE
MEURER, LUCIA DE
MIDDELMANN, GABRIELE DE
MIGAS, RENATE DE
MOEBIUS, BENJAMIN LU
MOKER, VALERIE DE
MORISSE, ANJA CA
MOSER, MANDY DE
MÜLLER, CHRISTA AT
MÜLLER, DAGMAR DE
MÜNSTER, PETER AT
MULDER, AUKE NL
MÜRI, URSULA CH
MUSSYÉ, RENOIR DE
NASSIF, SUZI FADEL LB
NESS, HANNE DE
NEUMÄRKER alias PILBRI, BRITTA DE
NEUMANN, ANDREAS DE
NEUNER, LUISE AT
NIEPOLD, ADELHEID BE
OANA, TATIANA DE
OBERNAUER, MARGRET AT
OEEN, PUSKA NO
OPHOF, ALFRED NL
OSTERHUS, JANA DE
PAHLE ENEIDI, DANIELA AT
PALAIA-MOOR, SANDRA CH
PATT, RENATE DE
PEISS, ANDREA DE
PELIKAN, KEIKE DE
PESCHON-COLBACH, THÉA LU
PFEFFERKORN, SUSANNE DE
PICKERING, DIETMAR AT
PIECK, ELLEN BG
PIESOLD, MADY DE
PLETSCH, DAGMAR DE
POMPÉ, PETRA DE
POPOLSIN, SERGEJ AT
POSCHLEP, ANNEGRET DE
POTTIER, ANNE FR
PRETIOSA, BELLA AT
PRÜNSTER, FLORIAN IT
PRUNTSCH, DOREEN DE
PSCHEIDL, URSULA DE
PUMMER, GEORG AT
REIS, DANIEL DE
QUILITZSCH, CHRISTA DE
RANTZUCH-DOLL, CARMEN DE
RASSER, GERHARD AT
RASSOW, SABINE DE
RATH, NORBERT DE
RAUECKER, BRIGITTE AT
REICHELT, RALF DE
REICHMUTH, KONRAD CH
REINHARDT, LOTTE DK
RIEMER, SONJA CH
ROULIN, TATIANA US
ROSTAN, GABRIELE DE
RUCH, STEPHAN CH
RUNG, IRENE DE
RUSSO SCHERR, JESSICA DE
RÜTER-NORK, RENATE DE
SALMERÓN, BENITO ES
SANDERS, SYLVANA DE
SCHABACK, RALF CH
SCHARTNER, EVI AT
SCHEER, CLEMENS DE
SCHEIN, UWE DE
SCHENNACH, SABINE AT
SCHISCHEK, FRANZ AT
SCHJERVEN, SIDSEL NO
SCHLÜTER, HENNY DE
SCHMIDT, SANDRA SIMONE DE
SCHNEIDER, MARGIT DE
SCHOCH, RAINER CH
SCHOTMAN, HELENA ARTURALEZA NL
SCHOOTS, ANDRÉ NL
SCHRECKLING, MARINA DE
SCHREGEL, URSULA DE
SCHÜLER, JUDITH DE
SCHÜTZ, ANNA AT
SCHWARZBAUER, ROSWITHA AT
SCHWURACK, KATRIN DE
SCOTTI FRANCHINI, BEATRIZ NL
SENZEL, VOLKER DE
SHAFEE, FARIEL BD
SHEYDAYEV, ILGAR DE
SIMON, PATRICIA DE
SLAVIK, MAREK CZ
ŠMAJS - MUNI, IZTOK SI
SMIGAJ, HANNI DE
SOUSSEN - SUSANNE FORNASIER DE
SPRINGER, GABRIELE DE
STABAGINSKI, ANTONIA DE
STANCIU, RAZVAN RO
STANIC, DARKO BA
STECKELBERG, INGRID DE
STEPBACH, SUSANNE DE
STERN, BIRGIT DE
STÖPPEL, ASTRID DE
STRUTZENBERGER, CHRISTIAN AT
SUHRE, HEIKE NL
SVATOS, MARIA DE
SYVERTSEN, LINDA NO
TAPPE, GABRIELE DE
TERZIYSKA, ELENA AT
TEUFERT, DORIS DE
THOMAS, CHRIS CA
THONHAUSER-MERK, BRIGITTE AT
TIKANETE, RADU RO
TIRAEI, SAID DE
TOBNER, MARITA DE
TOTH, PEDRO CH
TRAU MA DE
TSANG, YE YE HK
TSCHUDIN, ESTHER CH
UNTERWEISSACHER, PETER AT
UPIN, IRA US
URLICHS, NINA FR
VALENTINI, INGE IT
VAN DE RIET, GEZIEN NL
VAN DEN BOORN, WILFRIED NL
VAN DER LENDE, JETTE NO
VAN DER MEER, ANN NL
VAN DOESELAR, GISELTRAUD DE
VAN HEDEL, CHRISTIAN NL
VAN WEERD, HANS AU
VAN LEEUWEN, MARLIES NL
VAN LITH, JOLANDE NL
VAZ DIAS, PATTI NL
VEJNIK, KARL AT
VÖLKER, ALRUN DE
VON DER LINDEN, ELLEN DE
VON MÜHLENFELS, INGA-MAJ SE
WAGENVOORT, ROBIN NL
WAGNER, SIEGLINDE AT
WALKER, JÖRG CH
WEBER, HARALD DE
WEBSTER, ROBERT NL
WEIDNER, JOSEF DE
WEISS, MONIKA MARIA AT
WELBERGEN, MAARTEN NL
WENJUN, FU CN
WIENAND, PAUL DE
WOBST, ULLA DE
WÖLLMER, GERLINDE AMEI DE
WÖRNER, SANDRA DE
WOESTENENK, KEES NL
WÜRTINGER, ANDREA DE
YE, SUE US
YORK DE
YOUNIS, RENATE DE
ZAWISTOWSKI, RAFAL UK
ZIELEKE, CORINNA DE
   
   
   
   
 

Home

©2002-2017 Art Domain Group. All rights reserved